Samsung szykuje następcę Galaxy Tab S – będzie cieńszy od iPada Air 2

Opublikowano: 2015-02-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-galaxy-tabsiPad Air 2 jest jednym z najcieńszych tabletów, jakie istnieją. Jednakże Samsung, co nie powinno być zdziwieniem, chce spróbować zdetronizować rywala z Cupertino także i na tym polu i rzekomo przygotowuje jeszcze szczuplejszego Galaxy Tab S2.

Według różnych informacji, koreański producent nie tylko zamierza rzucić wyzwanie Apple i jego iPhone’om 6 oraz 6 Plus swoimi nadchodzącymi, topowymi smartfonami – Galaxy S6 i S6 Edge – ale i na rynku tabletów agresywniej zaatakuje największego rywala. Następca urządzeń z linii Galaxy Tab S (grubość 6.6 mm) ma być cieńszy od iPada Air 2 (6.1 mm) i kontynuując trend używania świetnej jakości materiałów w swoich propozycjach z wysokiej półki, Samsung zastosuje w Galaxy Tab S2 metalową ramkę.

Producent ma też porzucić wymiary wyświetlaczy znane z tabletów Galaxy Tab S pierwszej generacji, czyli 8.4 i 10.5 cala (proporcje 16:10) i w drugiej generacji zamontować panele o przekątnej 8 i 9.7 cala, a więc o proporcjach 4:3. Na myśl po raz kolejny przychodzą produkty Apple – iPad Mini 3 ma 7.9 calowy ekran, a iPad Air 2 tyle, ile rzekomo ma mieć większa wersja Galaxy Tab S2.

Potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tych informacji powinno nastąpić już pierwszego marca podczas konferencji Samsunga na MWC 2015 w Barcelonie.

Źródło: Sammobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.