Samsung szykuje się do skoku na Internet rzeczy

Opublikowano: 2014-09-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

img-smarthouse-1
Koreański koncern dokonuje przetasowań w swoim zespole inżynierów. Część z nich ma się zajmować działami związanymi z Internetem rzeczy.

Mowa o około 500 inżynierach pracujących w Samsungu, którzy z działu zajmującego się technologiami mobilnymi zostaną przeniesieni do zespołów pracujących między innymi nad domowymi urządzeniami elektronicznymi, rozwiązaniami sieciowymi oraz oprogramowaniem.

Takie ruchy kadrowe mają być etapem przygotowań koreańskiego producenta do jego ofensywy na rynek tak zwanego Internetu rzeczy. Mowa o rozwiązaniach, które pozwalają na podłączenie do sieci rozmaitych domowych urządzeń i wzajemnego komunikowania się. Samsung wspomina także o synergii rozmaitych technologii z systemem operacyjnym Tizen, który ma być przede wszystkim wykorzystywany w urządzeniach typu wearables.

Na razie nie wiadomo kiedy koreański producent zaproponuje pierwsze kompleksowe platformy z dziedziny Internetu rzeczy. Wiadomo jednak, że jest to jedna z nadchodzących coraz większymi krokami technologii, na którą przygotowują się już najwięksi producenci rozwiązań IT na świecie.

Źródło: Cnet

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.