Samsung wyjaśnia działanie systemu chłodzenia w Galaxy S7

Opublikowano: 2016-04-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-s7-chlodzenie-2Galaxy S7 i S7 Edge nie są pierwszymi smartfonami z wbudowanym systemem chłodzenia cieczą, jednak mogą się pochwalić najmniejszym takim rozwiązaniem wśród urządzeń mobilnych.

Samsung wyjaśnił szczegóły dotyczące chłodzenia w smartfonach linii Galaxy S7. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że znajdująca się wewnątrz nich rurka cieplna ma zaledwie 0.4 mm średnicy, co sprawia, że jest to najbardziej kompaktowy system na rynku. Inżynierowie firmy nie znaleźli rozwiązania, które „od ręki” okazałoby się wystarczająco skuteczne, więc zaprojektowali całość od podstaw, eksperymentując z różnymi stopami metalu i dokładnym rozmieszczeniem konstrukcji, starając się przy tym nie naruszać strukturalności telefonu. W rezultacie, zastosowany w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge rozpraszacz termiczny ma 50-krotnie większą przewodność cieplną niż czysta miedź.

W układzie znajduje się niewielka ilość wody, która nieustannie absorbuje ciepło wytwarzane przez urządzenie i zamienia się w parę wodną wędrującą w rurce cieplnej aż do kondensatora. Tam temperatura ulega obniżeniu, a para z powrotem zamienia się w wodę, wracając do początku i równomiernie rozprowadzając ciepło.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.