Samsung wzmocni średnią półkę odświeżonym Galaxy J7 (2016)

Opublikowano: 2016-01-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy-j7-2016-specyfikacjaStopniowo ujawniane są kolejne smartfony Samsunga, będące nowymi wersjami ubiegłorocznych modeli. W benchmarku GFXBench zadebiutował tytułowy Galaxy J7, który w stosunku do poprzednika doczekał się kilku usprawnień.

Niedawno swój debiut zaliczył Samsung Galaxy J1 (2016), na horyzoncie widać nowe Galaxy J5, a tymczasem teraz poznaliśmy nieco szczegółów odnośnie ulepszonego Galaxy J7. Każdy wprowadza pewne zmiany w stosunku do swojego odpowiednika z 2015 roku. Przykładowo J5 (2016) otrzymał więcej pamięci RAM (2 GB) i pamięci wewnętrznej (16 GB), a także większy ekran o przekątnej 5.2-cala.

Samsung Galaxy J7 (2016) zapowiada się z kolei na phablet, w którym różnice względem poprzednika nie będą zbyt duże, ale na pewno mile widziane. Rozmiar wyświetlacza pozostaje bez zmian (5.5-cala), ale jego rozdzielczość podbito do jakości Full HD, a więc 1080 x 1920 pikseli. Ilość RAM zwiększono zaś z 1.5 GB do 3 GB, co powinno zapewnić płynną pracę systemu. Na dane i aplikacje użytkownika przeznaczone jest 16 GB wbudowanej pamięci. Sercem urządzenia jest natomiast ośmiordzeniowy układ Snapdragon 615 taktowany zegarem 1.5 GHz. Resztę uzupełnia 13-megapikselowy aparat główny, przednia kamera 5 Mpix i system Android 5.1.1 Lollipop. Miejmy jednak nadzieje, że Samsungowi uda się dość szybko wydać aktualizację do wersji Marshmallow.

Na tę chwilę nieznana pozostaje cena, data premiery i dostępność rynkowa smartfona.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.