Samsung Z1 – pierwszy smartfon z Tizen OS

Opublikowano: 2014-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-samsung-z1-tizen-mainKoreański producent już nie raz przekładał premierę swojego pierwszego smartfona opartego na Tizen OS. Miał nim być model z wysokiej półki – Samsung Z1, który został anulowany. Projekt powrócił jednak do żywych, choć pod nieco inną nazwą i wraz ze zmienioną specyfikacją.

Niestety urządzenie nie imponuje swoimi podzespołami i w porównaniu z większością smartfonów na rynku wypada pod tym względem dosyć blado. Zaletą modelu zwanego Z1 ma być przede wszystkim niska cena, a jego głównym przeznaczeniem ma być segment urządzeń z najniższej półki na wschodzących rynkach.

Samsung Z1 zostanie wyposażony w czterocalowy wyświetlacz typu PLS TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz, 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozszerzenia przy użyciu kart microSD (maksymalnie do 32 GB). Urządzenie będzie także miało tylny aparat 3 mpix oraz przednią VGA. Oprócz tego urządzenie zaoferuje również funkcję dual-SIM, wsparcie dla 3G, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi Direct, a także A-GPS. Bateria smartfona ma pojemność 1500 mAh. Całość ma działać na systemie Tizen 2.3, który swoim wyglądem przypomina dobrze znaną nakładkę TouchWiz. Powinno to sprawić, że korzystanie z systemu będzie w miarę proste i intuicyjne.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, oparty na systemie Tizen smartfon zapożyczył kilka rozwiazań ze swoich braci z rodziny Galaxy, napędzanych Androidem. Ma on m.in. tryb oszczędzania energii zwany „Ultra Power Saving Mode”, mapy offline (Nokia HERE), czy też funkcję „Auto Selfie”. A to zaledwie kilka z opcji, które mają się pojawić w smartfonie.

Samsung Z1 ma zostać (ponoć) oficjalnie zaprezentowany 18 stycznia 2015 roku i prawdopodobnie będzie kosztował poniżej 100 dolarów. Trafi on na rynki w Indiach, Chinach, a także do południowej Korei.

Źródło: Sammobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.