Samsung Z2 - tani smartfon z Tizenem i LTE

Opublikowano: 2016-08-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-z2-1Samsung oficjalnie zaprezentował kolejny niskobudżetowy smartfon z autorskim systemem Tizen. Co oferuje model Z2?

Samsung Z2 nie imponuje specyfikacją, ale wzorem swoich starszych braci – Z1 i Z3 – ma być propozycją skierowaną do mniej zamożnych konsumentów ze wschodzących rynków, którzy przesiadają się ze zwykłych telefonów komórkowych. Na wyposażeniu znajdziemy ekran AMOLED o przekątnej 3.97 cali i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Spreadtrum o taktowaniu 1.5 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 5 Mpix (tył) i 0.3 Mpix (przód). Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 1500 mAh. Jest też modem LTE, a system operacyjny to wspomniany Tizen w wersji 2.4.

Smartfon został wyceniony na około 70 dolarów i pojawi się w sprzedaży w Indiach 29 sierpnia. Dostępny jest w kolorach złotym, czarnym i czerwonym.

Źródło: Samsung, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.