Samsung Z3 oficjalnie ujawniony

Opublikowano: 2015-10-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-z3-4Samsung zaprezentował w Indiach następcę udanego smartfona Samsung Z1, który swój sukces zawdzięczał przede wszystkim niskiej cenie. Model Z3 oferuje znacznie udoskonaloną konfigurację i atrakcyjny design, zachowując przy tym wszelkie zalety starszego brata. Co ważne, urządzenie może zadebiutować również w Europie.

Samsung Z3 został wyposażony w 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli i działa w oparciu o najnowszą wersję autorskiego systemu Samsunga o nazwie Tizen OS. Napędza go czterordzeniowy procesor Spreadtrum z zegarem o częstotliwości taktowania 1.3 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, z opcją dalszej rozbudowy przy pomocy gniazda kart microSD (do 128 GB). Główny aparat fotograficzny ma 8 Mpix, zaś przednia jednostka doczekała się matrycy 5 Mpix. Telefon ma baterię o pojemności 2600 mAh i otrzymał takie tryby jak Ultra Power Saving Mode, który celem oszczędzania energii wyłącza wszystkie funkcje z wyjątkiem podstawowych, a także Ultra Data Saving Mode, szczególnie przydatny dla osób z ograniczonym pakietem internetowym, pozwalający na zmniejszenie transmisji danych.

Samsung Z3 będzie dostępny w sprzedaży w Indiach od 21 października. Jego cena, w przeliczeniu, wynosić będzie 115 euro. Jak wynika ze źródeł Sammobile, smartfon ma się również pojawić w Europie, aczkolwiek wiele zależy od sukcesu na rozwijających się rynkach.

Źródło: Sammobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.