Samsung z zakazem sprzedaży części smartfonów w USA

Opublikowano: 2016-01-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #problemy / awarie

news-samsung-zakaz-sprzedazy-1Kolejny epizod niekończącej się walki pomiędzy Apple a Samsungiem właśnie dobiegł końca. Tym razem w grę nie wchodzą jednak duże sumy pieniędzy, a restrykcje dotyczące sprzedaży wybranych urządzeń.

Sąd Okręgowy w Kalifornii wydał wyrok na korzyść Apple, przyznając firmie z Cupertino rację w kwestii naruszania przez Samsunga części patentów w swoich urządzeniach. Zgodnie z orzeczeniem, na południowokoreańskiego producenta nałożono zakaz sprzedaży niektórych smartfonów na terenie Stanów Zjednoczonych. Brzmi kiepsko, o ile nie spojrzymy na faktyczną listę modeli objętych sprawą – żaden z nich nie jest już dostępny w sklepach od dłuższego czasu:

Apple może więc zapisać na swoje konto kolejne zwycięstwo w trwającej od lat wojnie patentowej z Samsungiem, ale koniec końców, werdykt nie ma wielkiego znaczenia, nie sprowadzając na oskarżonego żadnych bolesnych strat. Samsung zamierza jednak odwoływać się od wyroku, kierując sprawę do Sądu Najwyższego, aby ten przede wszystkim rozpatrzył kwestię zmiany prawa patentowego, które w aktualnej, niedostosowanej do współczesności formie może skrzywdzić interesy wielu innych firm z branży.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.