Samsung zadba o to, by tanie urządzenia mobilne miały 128 GB pamięci wbudowanej

Opublikowano: 2015-03-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-moduły-pamięciSamsung zapowiedział dzisiaj nowe moduły pamięci 128 GB (3-bit NAND eMMC 5.0), jednak w odróżnieniu od tych, które znalazły się w Galaxy S6 i S6 Edge, przeznaczone są dla tańszych smartonów i tabletów.

Chipy te nie będą produkowane w tym samym standardzie (UFS 2.0) co szybkie pamięci w tegorocznych flagowcach koreańskiego producenta, które są w stanie przetworzyć ogromne ilości danych, np. nagrywanie filmów w zwolnionym tempie i w wysokiej rozdzielczości. Jednak zważywszy na fakt, że zazwyczaj i tak jest to poza możliwościami budżetowych smartfonów, raczej nie ma w tym wielkiej straty.

Nowe kości pamięci 128 GB eMMC 5.0 zaoferują sekwencyjny odczyt na poziomie 260 MB/s i odpowiednio 6000 i 5000 IOPS w operacjach związanych z losowym odczytem i zapisem danych, czyli wystarczająco w zdecydowanej większości zadań (m.in. w pracy z materiałami w HD). Co więcej, mają one być wielokrotnie szybsze od typowych kart microSD.

Samsung nie ujawnił, kiedy można się spodziewać pierwszych smartfonów i tabletów ze średniej i niskiej półki cenowej z tak dużą ilością pamięci wewnętrznej. Miejmy nadzieje, że już niedługo.

Źródło: Android Authority

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.