Samsung zainwestuje ponad 9 miliardów dolarów w jedną z fabryk układów scalonych

Opublikowano: 2015-04-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-finanseSamsung zamierza wydać dodatkowe 9.2 miliarda dolarów w zakład zajmujący się wytwarzaniem różnego rodzaju czipów. Jest to o ponad 60% więcej niż docelowo planowano.

Koreański koncern oświadczył w zeszłym roku, że przeznaczy około 15 miliardów dolarów na zbudowanie fabryki w Pyeongtaek, niedaleko stolicy kraju, której głównym przeznaczeniem będzie zwiększenie produkcji układów scalonych i rozwinięcie sektora półprzewodników, celem zrównoważenia strat w wyniku słabnących zysków ze sprzedaży smartfonów. Teraz Samsung zadecydował, że potrzebne będą dodatkowe środki i w związku z tym wyda kolejne, aż 9.2 miliarda dolarów na tę inwestycję.

Zakład rozpocznie produkcję w 2017 roku i będzie się zajmował również wyrobem kości pamięci DRAM i niewykluczone, że także mobilnymi procesorami. Nie ujawniono jednak dokładnych szczegółów.

Źródło: TechEye

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.