Samsung zaopatrzy Apple i LG w nowe układy pamięci dla smartfonów

Opublikowano: 2015-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-lpddr4Korea Times, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą stwierdził, że Samsung osiągnął porozumienie z dwoma gigantami rynku mobilnego i będzie zaopatrywał ich w najnowsze układy pamięci dla przyszłych flagowych smartfonów.

Umowa ma być warta miliardy dolarów, ocieplając nieco chłodne stosunki pomiędzy Samsungiem a Apple i LG Electronics, czego powodem są sprawy sądowe związane m.in. z patentami w USA. Osoba, która ujawniła te informacje powiedziała – „Zgodnie z porozumieniem, Samsung będzie odpowiedzialny za 100% mobilnych chipów DRAM, jakich LG Electronics będzie potrzebował w swoim smartfonie LG G4, który zostanie pokazany w kwietniu. Ponadto, firma dostarczy przynajmniej połowę układów jakie potrzebuje Apple do swojego nowego iPhone’a – wstępnie zwanego iPhone 6S”.

Samsung ostatnio rozpoczął masową produkcję pamięci nowej generacji – DDR4, wykonanych w architekturze 20 nm. Dlatego też w kuluarach mówi się, że to właśnie te kości pamięci znajdą się w nadchodzącym flagowcu LG (tym bardziej, że jest już w nie wyposażony model G Flex 2) oraz w odświeżonym iPhone’ie 6 lub, co nie jest wykluczone, jego następcy z „7” w nazwie.

LPDDR4 oferuje dwukrotnie lepsze parametry, wyższą wydajność i większą gęstość w porównaniu z pamięciami LPDDR3 wytworzonymi w tym samym procesie technologicznym.

Źródło: Korea Times

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.