Samsung zapewnia o bezpieczeństwie usługi Samsung Pay

Opublikowano: 2015-10-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-samsung_payWedług informacji New York Times, jakiś czas temu doszło do zhakowania LoopPay – systemu, na którym oparta jest usługa płatności mobilnych Samsung Pay. Samsung uspokaja jednak, że nie zagraża to bezpieczeństwu danych użytkowników.

W marcu tego roku chińska grupa hakerów znana jako Codoso Group, uzyskała dostęp do sieci firmy LoopPay, którą Samsung przejął miesiąc wcześniej, z zamiarem wykorzystania jej technologii do opracowania własnego systemu płatności zbliżeniowych. Samsung Pay wystartował pod koniec sierpnia w Korei Południowej i dopiero wtedy, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, dowiedziano się o ataku na serwery LoopPay.

Zaczęto podejrzewać, że usługa również padła ofiarą hakerów, co mogło zagrozić przejęciem przez nich prywatnych danych użytkowników. Samsung zapewnia jednak, że był to odizolowany przypadek, który nie dotyczy osób korzystających z Samsung Pay. Ich dane płatnicze pozostały nienaruszone, a celem przestępców było włamanie do sieci biurowej LoopPay, która nie jest połączona z siecią usługi, zarzadzoną przez koreańskiego giganta. Jeśli więc doszło do kradzieży, były to jedynie e-maile wysyłane wewnątrz sieci LoopPay.

Źródło: Ubergizmo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.