Samsung znacznie przyspieszy sieci Wi-Fi

Opublikowano: 2014-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

Hotspot Wi-FiKoreański producent zaprezentował ostatnie postępy w pracach nad standardem Wi-Fi. Teoretyczna szybkość transferu nie wzrośnie, ale praktyczna może podskoczyć nawet pięciokrotnie.

Niestety, wszystkie standardy bezprzewodowej łączności mają określone teoretyczne szybkości transferu (pobieranie oraz wysyłanie), które znacznie różnią się od tych praktycznych. Na te drugie wpływ ma odległość od routera, przeszkody po drodze (np. meble, ściany), zakłócenia oraz liczba urządzeń korzystających z tego samego punktu dostępowego.

Wygląda jednak na to, że Samsungowi udało się rozwiązać powyższe problemy, dzięki czemu transmisja danych przez Wi-Fi może stać się tak szybka, jak w specyfikacji routera. Osiągnięto to dzięki wykorzystaniu częstotliwości 60 GHz, a także nowych typów anten oraz nadajników. Według Samsunga, mają one pozwolić na osiągnięcie szybkości transferu na poziomie 4.6 Gb/s (575 MB/s), co w porównaniu do obecnie dostępnych na rynku konsumenckim urządzeń (ok. 108 MB/s) daje ponad pięciokrotny wzrost.

Producent twierdzi, że nowy standard zostanie wdrożony na początku przyszłego roku i można się go spodziewać w sprzęcie audiowizualnym, medycznym oraz telekomunikacyjnym. Należy jednak pamiętać, że powyższe osiągi nie muszą być w pełni zgodne z rzeczywistością, a na praktyczne testy nowych rozwiązań trzeba będzie jeszcze poczekać.

Źródło: digitaltrends.com

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.