Samsung zwolni 10 tysięcy pracowników

Opublikowano: 2015-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #problemy / awarie

news-samsung-zwolnienia-1Samsung planuje cięcia kadrowe, które obejmą 10% pracowników z głównych siedzib firmy w Suwonie. Jak podają lokalne media, przyczyną zwolnień są spadki sprzedaży smartfonów oraz coraz lepsze wyniki konkurencji, czyli chińskich producentów i Apple.

Zdaniem Korea Economic Daily, które powołuje się na własne źródła, redukcja zatrudnienia będzie dotyczyć przede wszystkim pracowników działów HR, Public Relations oraz departamentu finansowego. Łącznie pracę straci około 10 tysięcy osób z niemal 100-tysięcznego personelu w głównych centralach firmy.  Co więcej, Samsung przewiduje dalsze cięcia kosztów w przyszłym roku. Zmiany te są następstwem słabnącego popytu na smartfony na całym świecie i piątego z rzędu kwartału, w którym koreański gigant zanotował spadki zysków ze sprzedaży tych urządzeń. Nie pomaga też nieustanna presja ze strony Apple, które niezmiennie świetnie sobie radzi, sprzedając ogromne ilości swoich topowych iPhone’ów. Natomiast w niższym segmencie największą konkurencją są chińscy producenci, zalewający rynek telefonami w bardzo niskich cenach.

Źródło: Bloomberg

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.