Samsung zyskuje mocnych sojuszników w „patentowej wojnie” z Apple

Opublikowano: 2015-01-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #problemy / awarie

news-samsung-apple-patentyZwykle są dla siebie zażartą konkurencją. W swojej antypatii do Apple są jednak zjednoczeni. Mowa tutaj o LG, HTC i Google, którzy dołączyli do Samsunga i zamierzają wesprzeć koreańskiego producenta w jego długotrwałej batalii.

Oprócz wspomnianych gigantów, również kilka mniejszych firm technologicznych połączyło swoje siły przeciwko Apple, które starało się wymusić zakaz sprzedaży grupy produktów Samsunga, rzekomo naruszających patenty. Google, LG, HTC i reszta nawet dobrowolnie zadecydowały o zaoferowaniu sądowi opinii prawnej dotyczącej przedmiotu postępowania (tzw. amicus curiae), czyli zamierzają dostarczyć swoje zeznania i wszystkie posiadane przez nich informacje dotyczące „patentowej sagi” obu firm.

Tymczasem po stronie giganta z Cupertino nie pojawił się żaden znaczący sprzymierzeniec, gotowy pomóc w wygraniu ciągnącej się od długiego czasu sprawy.

W grudniu 2014 roku Samsung spotkał się z Apple w Sądzie Apelacyjnym, gdzie sędziowie szczegółowo przepytywali obie strony na temat domniemanego naruszenia patentów. Głównym celem było rozstrzygnięcie czy Apple należy się pełne odszkodowanie w wysokości 930 milionów dolarów, czy jedynie część tej sumy.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.