Samsungi Galaxy S6 i Galaxy S Edge zadebiutują 1 marca

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxy-s6-conceptNa konferencji pod tytułem „Galaxy Unpacked 2015”, która odbędzie się za miesiąc, pierwszego marca, koreański producent zamierza skupić się przede wszystkim na nadchodzącym flagowcu – Galaxy S6. Ale to nie jedyne urządzenie, które może ujrzeć światło dzienne tego dnia.

Drugim ma być wariant z zagiętym ekranem (nie wiadomo czy z jednej strony, jak w Samsungu Galaxy Note Edge, czy z obu) i ma się nazywać, nie tak jak spekulowano Galaxy S6 Edge, a po prostu Galaxy S Edge. Obecność takiego modelu może poniekąd sugerować opublikowana przez Samsunga zapowiedź w formie poniższego zdjęcia, a dokładniej rzecz biorąc, zakrzywiona linia w srebrnym, metalicznym kolorze.

news-galaxy-s6-zapowiedźJeśli zaś chodzi o specyfikacje, obecnie mówi się, że najbardziej prawdopodobne jest to, że następca Galaxy S5 będzie miał pięciocalowy ekran Super AMOLED i będzie napędzany przez ośmiordzeniowy układ Exynos 7420 i 3 GB pamięci RAM. Z tyłu zaś ma się znaleźć czujnik monitorujący pracę serca oraz 20-megapikselowa kamera. Możliwe, że smartfon doczeka się również metalowej ramki obudowy. Wersja Edge ma mieć podobną specyfikację.

Dzisiejsze doniesienia i wyciek schematów rzuciły też nieco światła na ogólny wygląd urządzenia i jego wymiary (143.5 x 70.7 x 7.2 mm), o czym można poczytać w tym miejscu.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.