Sandisk prezentuje bezprzewodową pamięć flash dla smartfonów

Opublikowano: 2015-07-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-sandisk-connect_wireless_stickWiększość obecnych smartfonów boryka się z kilkoma problemami – jednymi z nich są stosunkowo mała ilość dostępnej dla użytkownika pamięci oraz niezbyt wygodne przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami. Sandisk znalazł własne rozwiązanie. Jest nim zasilany przez baterię pendrive, pozwalający na bezprzewodowy transfer danych.

Sandisk Connect Wireless Stick to pamięć przenośna wyposażona w standardowe złącze USB, jak również moduł Wi-Fi obsługujący większość głównych standardów w sieciach bezprzewodowych. Gadżet wspiera telefony i tablety pracujące pod kontrolą Android i iOS, a w razie potrzeby można go sparować przez port USB lub bezkablowo z komputerami z Windows i Mac OSX.

Pamięć umożliwia przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami, a także ich przechowywanie, więc w przypadku, gdy zabraknie miejsca w telefonie, można nagrać konkretne piosenki czy filmy na pendrive’a i bezpośrednio z niego zdalnie je odtwarzać – co ciekawe, na trzech różnych sprzętach jednocześnie. Umieszczona w Sandisk Connect Wireless Stick bateria zapewnia około 4.5 godziny pracy na jednym ładowaniu.

Nośnik kosztuje, w zależności od wersji (16, 32, 64 i 128 GB) od 30 do 100 dolarów. Aktualnie dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jego europejska premiera powinna odbyć się w przeciągu miesiąca.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.