Saygus V2 – nietypowy, potężny i obładowany interesującymi funkcjami smartfon

Opublikowano: 2015-01-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-saygus-v2Smartfon narobił nieco szumu na tegorocznych targach CES 2015. Producent, firma Saygus postanowiła rzucić wyzwanie gigantom branży i jeszcze w tym kwartale planuje wypuścić na rynek model, który jest pełen ciekawych rozwiązań i bardzo mocnych podzespołów.

Ekran smartfona ma przekątną pięć cali i oferuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Saygus określa go jako „edge-to-edge borderless screen”, gdyż ramki bo bokach urządzenia są rzeczywiście bardzo cienkie. Wyświetlacz został pokryty szkłem Gorilla Glass czwartej generacji. Ponadto ma on umożliwić korzystanie z telefonu nawet w pełnym słońcu dzięki dwóm wbudowanym czujnikom (z tyłu i z przodu), które mierzą warunki otoczenia i dostosowują jasność.

news-saygus-v2-1

Saygus V2 wyposażony jest w czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 801 z zegarem o taktowaniu 2.5 GHz, wspartym przez 3 GB RAM. Są to wystarczające podzespoły do szybkiej i bezproblemowej pracy całego systemu i bardziej wymagających aplikacji. V2 ma również 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć o dodatkowe – uwaga – 256 GB poprzez dwa sloty na karty microSD. Łącznie można więc mieć 320 GB przestrzeni na gry, programy, filmy, czy zdjęcia.

news-saygus-v2-14Niemniej imponująco prezentują się aparaty. Saygus wyposażył smartfona w dwie wysokiej jakości kamery – główna ma 21 mpix i podwójną diodę doświetlającą, zaś przednia jednostka ma 13 mpix. Oba aparaty mają optyczną stabilizację obrazu i autofocus. Warto dodać, że urządzenie ma również fizyczny spust migawki.

W kwestii dostępnych modułów łączności Saygus V2 nie musi się niczego wstydzić. Można skorzystać z LTE, Wi-Fi 802/11 a/b/g/n/ac, NFC, Bluetooth 4.0 oraz portu podczerwieni. Dodatkowo wspiera technologię przesyłania danych w paśmie 60 GHz (HD Wi-Fi), co ma posłużyć do błyskawicznej, bezprzewodowej transmisji multimediów.

Co jeszcze? Złącze micro-USB, dzielone gniazdo audio, trzy mikrofony, skaner linii papilarnych, a także fabrycznie odblokowany dostęp do roota, czyli de facto wszystkich plików systemowych Androida i możliwość ich dowolnej modyfikacji. Za wysoką jakość dźwięku odpowiadają zaś dwa przednie głośniki wykonane przy współpracy z firmą Harman Kardon z zaimplementowaną technologią poprawy dźwięku Harman Kardon Sound Technology.

Urządzenie działa na podstawowej, niezmodyfikowanej wersji systemu operacyjnego Android. Niestety nie jest jego najnowsza odsłona, a więc 5.0 Lollipop. Producent na tę chwilę pokusił się jedynie o zastosowanie starszego KitKata i w takiej wersji smartfon trafi do sprzedaży. Pojawią się na nim za to preinstalowane aplikacje, które użytkownik będzie mógł oczywiście usunąć w razie potrzeby.

news-saygus-v2-12Bateria urządzenia ma pojemność 3100 mAh, a dzięki technologii oszczędzania energii Saygus twierdzi, że jej wytrzymałość można porównać do tego, co oferuje ogniwo o rozmiarze 4600 mAh. Telefon jest dodatkowo kompatybilny ze standardem bezprzewodowego ładowania Qi.

news-saygus-v2-15Smartfon nie należy do najlżejszych. Obudowa jest stosunkowo masywna (ponad 140 g) i została wykonana z połączenia stopu magnezu, anodowanego aluminium, boki zaś z kevlaru. Warte wzmianki jest to, że urządzenie jest wodoodporne (spełnia normy IPX7).

Saygus V2 ma trafić na półki sklepowe w USA wiosną tego roku. Ceny nie podano, jednak raczej nie należy się spodziewać, że będzie ona okazyjna i niska.

Źródło: Cnet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.