SecuTablet – bezpieczny tablet powstały we współpracy BlackBerry z IBM i Samsungiem

Opublikowano: 2015-03-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-secutablet-blackberryKanadyjski producent, firma BlackBerry powraca na rynek tabletów z modelem SecuTablet, czyli zmodyfikowanym Samsungiem Galaxy Tab S 10.5. Urządzenie zostanie przeznaczone dla klientów biznesowych i rządowych.

BlackBerry już jakiś czas temu nawiązał współpracę z IBM i Samsungiem. W zeszłym roku zaś zakupił firmę SecuSMART, z której zabezpieczeń korzysta już rząd w Kanadzie i Niemczech. Inicjatywom tym przyświęca głównie jedna idea – bezpieczeństwo danych. Jest to też słowo klucz w przypadku kanadyjskiego producenta, który w swoich produktach stawia przede wszystkim na ten aspekt. Nic zatem dziwnego, że SecuTablet, choć tak naprawdę będący Samsungiem Galaxy Tab S 10.5, odróżnia się od niego rozwiązaniami mającymi zapewnić jak najwyższy poziom zabezpieczeń i poufność danych.

Konstrukcja opiera się na technologii szyfrowania firmy SecuSMART zwanej SecuSUITE, która zapewnia szyfrowanie danych i komunikacji głosowej. IBM dołożył od siebie oprogramowanie, które pozwala użytkownikowi bezpiecznie oddzielić służbowe aplikacje i materiały od tradycyjnych programów, jak np. Facebook, Twitter czy YouTube. Dzięki temu, nawet jeśli zaopatrzony w ten tablet pracownik przez przypadek wgra na niego złośliwe oprogramowanie, nie zagrozi oni bezpieczeństwu przechowywanych dokumentów

SecuTablet będzie przeznaczony dla sektora rządowego i biznesowego. Jego cena została ustalona na poziomie 2380 dolarów. Sprzedaż ma się rozpocząć latem tego roku.

Źródło: ZDNet

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.