Sejm przegłosował odwołanie Magdaleny Gaj z funkcji prezesa UKE

Opublikowano: 2016-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #urzędy #wyniki / raporty

news-uke-magdalenagajMagdalena Gaj została odwołana ze stanowiska prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W głosowaniu sejmu brało udział 398 posłów.

Za odwołaniem prezes UKE było 240 posłów (m.in. cały klub Prawa i Sprawiedliwości), przeciw zagłosowało 123 posłów, a 35 wstrzymało się od głosu. Magdalena Gaj nie uczestniczyła w posiedzeniu. Decyzja Sejmu została już zatwierdzona przez Senat – za wyrażeniem zgody głosowało 54 senatorów, 12 było przeciw.

Oficjalnym powodem rezygnacji Magdaleny Gaj ze stanowiska prezesa UKE są powody osobiste. Sama zainteresowana przyznała ostatnio, że zrealizowała cele, które sobie postawiła i po 15 latach w administracji czas na inne wyzwania.

Paweł Szrot, zastępca KRPM, poinformował, że procedura powołania następcy Gaj ruszy już wkrótce. Stanowisko może przejąć obecny wiceprezes UKE Krzysztof Dyl.

Źródło: własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.