Sharp i Samsung dostawcami ekranów dla iPada Pro?

Opublikowano: 2015-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-ipad_pro-informacjeWedle najnowszych doniesień z Tajwanu, Sharp i Samsung będą odpowiadać za zaopatrywanie Apple w wyświetlacze dla nadchodzącego iPada Pro.

Informacje podane przez tajwańskie media sugerują, że tablet Apple trafi do sprzedaży na przełomie III i IV kwartału 2015 roku. W przeszłości, firma z Cupertino wydawała nowe iPady w październiku lub listopadzie, dlatego też byłby to odpowiedni czas na debiut iPada Pro, który na rynku pojawiłby się wraz z kolejnymi, odświeżonymi modelami Air oraz Mini.

Sharp ma być głównym dostawcą paneli dla iPada Pro i całkiem możliwe, że początkowo jedynym. Samsung będzie zaś odgrywał rolę drugorzędnego dostarczyciela, startując z produkcją wyświetlaczy we wrześniu tego roku. Najnowsza plotka sugeruje również, że jakiś czas temu Apple rozważał kandydaturę LG jako jednego z partnerów w dostarczaniu paneli, ale ostatecznie zrezygnowano z usług Koreańczyków z powodu niskiej wydajności ich linii produkcyjnych.

iPad Pro najprawdopodobniej będzie wyposażony w 12.9-calowy ekran o rozdzielczości 2732 x 2048, nowy procesor Apple A9(X), 2 GB pamięci RAM LPDDR4, aparat główny 8 Mpix, cztery głośniki stereo oraz złącze USB typu C.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.