Sharp prezentuje ekran z rekordową liczbą pikseli

Opublikowano: 2014-11-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-sharp-lcdEkrany QHD o wysokiej rozdzielczości zdążyły się zadomowić wśród urządzeń mobilnych. Okazuje się jednak, że firmie Sharp udało się wycisnąć o wiele więcej ze znacznie mniejszego wyświetlacza.

Sharp zademonstrował 4.1 calowy wyświetlacz IGZO LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Ekran ten ma niesamowicie wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 736 ppi, dorównując pod tym względem sześciocalowcom w technologii 4K. Jest to jednocześnie więcej, niż w smartfonach LG G3 (534 ppi) oraz Nexusie 6 (493 ppi), wyposażonych w wyświetlacze QHD (2560 x 1440 pikseli).

news-sharp-igzolcdPoprzedni tego typu panel LCD wyprodukowany przez Sharpa miał rozdzielczość nieco mniejszą niż 500 ppi, co pokazuje, jak bardzo rozwinęła się ta technologia na przestrzeni ostatnich lat. Firma stwierdziła także, że jest gotowa, aby w niedalekiej przyszłości zrealizować projekt wyświetlaczy 4K dla urządzeń mobilnych.

Masowa produkcja 4.1 calowych paneli IGZO LCD ruszy w 2016 roku. Producenci smartfonów otrzymają ich prototypy w przyszłym roku.

Źródło: Phone Arena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.