Sieć Orange stanie się jeszcze lepsza

Opublikowano: 2016-01-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

img-orange-1Rzecznik prasowy Orange ustosunkował się do wyników badań UKE dotyczących jakości usług mobilnych w Polsce. Zapowiada on również tegoroczne zmiany mające rozwinąć sieć pomarańczowego operatora.

Zaprezentowane w najnowszym raporcie UKE dane mogą napawać optymizmem zarówno operatorów, jak i konsumentów korzystających z ich usług. Badania potwierdzają, że pod względem jakości usług głosowych i mobilnej transmisji danych, Orange należy do najlepszych w kraju, nie ustępując, a w niektórych aspektach nawet wyprzedzając konkurentów, o czym świadczyć może m.in. analizowana jakość odtwarzania filmów z YouTube.

Rzecznik prasowy Orange, Wojciech Jabczyński, zwrócił uwagę na wyniki telekomu, który w niczym nie ustępował reszcie stawki, choć nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus i przez to nie mógł odpowiednio rozwijać LTE. Kluczem do sukcesu określił on gruntowną modernizację całej sieci mobilnej, która była rozłożona na kilka lat, pochłaniając spore sumy pieniędzy oraz efektywnego zarządzania tą siecią. Jabczyński jest także przekonany, że w kolejnym badaniu Orange wypadnie jeszcze lepiej, gdyż będzie mógł wykorzystywać wylicytowane na niedawno zakończonej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Dzięki nim Orange chce zapewnić co najmniej 75 Mb/s na terenie niemal całego kraju. W wielu miejscach transmisja ma być jednak znacznie szybsza – już teraz są obszary ze 112 Mb/s.

W 2016 roku „Pomarańczowi” planują zwiększyć zasięg LTE do ponad 95% populacji Polski. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie usług w oparciu o tzw. agregację pasm i standard LTE Advanced. Wtedy klienci operatora będą mogli korzystać z prędkości sięgających nawet 300 Mb/s.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.