Siedem miliardów ludzi, siedem miliardów kart SIM

Opublikowano: 2014-10-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

img-phones-9
Dane zebrane przez firmy analityczne na rynku mobilnym wskazują, że obecnie na świecie działa tyle samo kart SIM, ilu ludzi mieszka na naszej planecie. Ale ta relacja szybko się zmieni.

Według wyliczeń firmy US Census Bureau obecnie ludzka populacja liczy 7.2 miliarda. Co dwie sekundy rodzi się na Ziemi kolejny człowiek. Tymczasem szacunki firmy analitycznej GSMA Intelligence wskazują, że liczba aktywnych kart SIM funkcjonujących na naszym globie także osiągnęła poziom około 7.2 miliarda sztuk. To oznacza, że statystycznie na jednego członka ludzkości przypada dzisiaj jedna karta SIM.

Analitycy podkreślają, że przytoczone statystyki na pewno wkrótce się zmienią z korzyścią dla kart SIM i urządzeń mobilnych. Chodzi bowiem o to, że obecnie liczba sprzętu przenośnego w rękach użytkowników rośnie pięć razy szybciej niż przybywa nowych mieszkańców Ziemi.

Europejskie Karty SIM

Żadna inna technologia nie wykazuje takiej dynamiki rozwoju jak urządzenia mobilne – mówi Kevin Kimberlin, szef z firmy analitycznej Spencer Trask & Co. – To jest największy fenomen w całej historii ludzkości. Od zera do ponad siedmiu miliardów w ciągu trzech dekad to naprawdę duże osiągnięcie.

Obserwatorzy rynku mobilnego podkreślają, że wspomniana liczba kart SIM nie oznacza, ze na świecie działa tyle samo urządzeń mobilnych, których prawdopodobniej jest nieco mniej. Statystyki nie świadczą też o tym, że obecnie każdy mieszkaniec Ziemi jest posiadaczem smartfona lub tabletu. Wręcz przeciwnie – różnice dotyczące zamożności społeczeństw na naszej planecie i dostęp do nowych technologii sprawiają, że znaczna część ludzkiej populacji nigdy jeszcze nie miała nawet w rękach żadnego urządzenia mobilnego. Jednak przy obserwowanym obecnie tempie wzrostu można założyć, że w przyszłości technologie i sprzęt mobilny staną się wręcz wszechobecne i będzie z nich korzystał coraz wyższy odsetek mieszkańców Ziemi.

Źródło: Cnet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.