Siri jako poczta głosowa. Asystent będzie odbierać połączenia i zapisywać tekst mówiony

Opublikowano: 2015-08-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #gry / aplikacje

news-apple-siri-icloud_voicemailApple testuje nową usługę wykorzystującą asystenta głosowego Siri do dokonywania transkrypcji wiadomości i odbierania połączeń, zwaną iCloud Voicemail. Ma ona wystartować nie szybciej niż w 2016 roku.

W dzisiejszych czasach rzadko kiedy omijają nas jakiekolwiek powiadomienia, wiadomości czy połączenia – współczesne telefony są na tyle inteligentne, że nic im nie umknie. Apple jest jednak zdania, że można to wprowadzić na jeszcze wyższy poziom. Jako że nie zawsze mamy możliwość odebrania połączenia, dzwoniący niejednokrotnie nagrywają się na poczcie głosowej, a to też kosztuje. Poza tym, nie zawsze jest to szczególnie wygodne i istnieje ryzyko, że druga osoba nie odsłucha danej wiadomości. Jeśli zatem wierzyć najnowszym doniesieniom, firma zamierza usprawnić komunikacje pomiędzy użytkownikami smartfonów, poprzez zintegrowanie w asystencie głosowym Siri nowej usługi iCloud Voicemail.

Usługa ta ma zamienić Siri w swego rodzaju inteligentną pocztę głosową, która będzie w stanie odbierać za nas połączenia, przekazać rozmówcy najważniejsze informacje, np. gdzie jesteśmy, co robimy i kiedy będziemy dostępni, a także wykonać transkrypcję zostawionej wiadomości, z którą w dowolnym momencie będziemy mogli zapoznać się w formie tekstowej. Niestety, iCloud Voicemail zadebiutuje najszybciej w 2016 roku, prawdopodobnie wraz z iOS 10. Aktualnie trwają wewnętrzne testy.

Źródło: Mashable

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.