Siri liderem wśród asystentów głosowych

Opublikowano: 2015-11-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-apple-siri-1Na rynku wirtualnych asystentów głosowych dominują Siri, Google Now oraz Cortana. Wszystkie z nich mają swoje mocne strony, jak również szereg wad. Badania pokazują jednak, że to właśnie produkt Apple radzi sobie najlepiej.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy Experts Exchange, która w ramach badania skonfrontowała ze sobą trzech najpopularniejszych asystentów głosowych, Siri dość zaskakująco wysunęła się na prowadzenie, choć wśród opinii użytkowników nie brakuje głosów, że jest mniej dokładna i intuicyjna w porównaniu do Google Now.

Z rezultatów przeprowadzonych testów wynika, że w kategorii działania zgodnie z przeznaczeniem i satysfakcji z użytkowania, usługa Apple w większości pokonała swoją konkurencję. Na drugim miejscu uplasował się Google Now, a na trzecim Cortana od Microsoftu. Okazało się również, że Siri udzielała niepoprawnych odpowiedzi jedynie w 2.6% przypadków, zaś Google Now i Cortana w odpowiednio 4% i 8%. Ponadto badania dowiodły, że w kontekście dostarczania odpowiedzi bez przekierowywania użytkownika do wyszukiwania jej przez Internet, zarówno Siri, jak i Google Now uzyskały wyniki na poziomie 5%, podczas gdy Cortana ponownie zajęła trzecią pozycję (7%).

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.