Siri nauczyła się siedmiu nowych języków

Opublikowano: 2015-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-siri-nowe-językiAsystent głosowy dla urządzeń mobilnych Apple doczekał się wsparcia dla nowych języków. Niestety nie ma polskiego, a sama aktualizacja dotyczy (póki co) jedynie deweloperów.

Apple udostępniło zarejestrowanym twórcom drugą wersję beta systemu iOS 8.3 (do pobrania tutaj), która oprócz tradycyjnych poprawek (np. w CarPlay), usunięcia niektórych błędów i większego wyboru ikonek Emoji przynosi, po raz pierwszy od dawna, uaktualnienie asystenta głosowego Siri o nowe języki: rosyjski, duński, holenderski, portugalski, szwedzki, turecki oraz tajski. Pojawiło się też wsparcie dla innych akcentów z anglojęzycznych krajów, jak np. Nowa Zelandia.

news-siri-aktualizacja-językiChoć z wprowadzonych nowości cieszyć się mogą w tej chwili jedynie deweloperzy, spekuluje się, że iOS 8.3 zostanie udostępniony do publicznych testów już w przyszłym miesiącu.

Język polski nadal nie jest wspierany, ale pracę nad odpowiednią lokalizacją trwają już od jakiegoś czasu. Nie należy się jednak spodziewać, że Siri prędko przemówi w naszym rodzimym języku.

Źródło: 9to5Mac 

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.