Siri ratuje życie

Opublikowano: 2015-08-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-apple-siri-asystent_glosowyUżytkownicy iPhone’a zdają sobie sprawę, że Siri jest w stanie zrobić wiele rzeczy za dotknięciem przycisku. Teraz można do tego dodać ratowanie życia.

W sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, mało kto pomyślałby, że asystent głosowy okaże się w jakikolwiek sposób pomocny. Jak jednak pokazał przypadek pewnego 18-letniego chłopaka, nawet Siri potrafi wybawić od złego. Nastolatek naprawiał samochód znajdując się pod nim, kiedy pojazd spadł na niego, zakleszczając ręce, a tym samym uniemożliwiając zadzwonienie po pomoc.

W pewnym momencie usłyszał znajomy dźwięk aktywacji Siri. Osiemnastolatek zdał sobie sprawę, że siedzi na telefonie, który znajduje się w tylnej kieszeni spodni. Wpadł więc na pomysł, aby poruszając biodrami uruchomić asystenta i zadzwonić na numer 911. W końcu się udało – dyspozytor przyjął zgłoszenie, a chłopak otrzymał pomoc, której tak bardzo potrzebował.

Źródło: Gizmodo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.