Skype zyskał możliwość tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym

Opublikowano: 2015-10-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #technologie #gry / aplikacje

news-skype-tlumacz-windows-1Po 10 miesiącach testów, Skype doczekał się implementacji funkcji tłumacza w wersji aplikacji przeznaczonej dla użytkowników Windowsa. Aktualnie opcja umożliwia przekład mowy w 6 językach i wiadomości tekstowych pisanych w 50 językach.

Skype Translator był dostępny w wersji preview (testowej) i jako osobna aplikacji od grudnia zeszłego roku. W czerwcu ogłoszono, że tłumaczenia w czasie rzeczywistym zostaną zintegrowane z główną aplikacją Skype dla Windows „do końca wakacji”. Nie udało się wprowadzić rozwiązania w obiecanym terminie, ale teraz firma należąca do Microsoftu ogłosiła, że każdy z użytkowników desktopowego wydania Skype’a może skorzystać z aktualizacji i sprawdzić nową usługę w działaniu. A jako że opiera się ona na uczeniu maszynowym, im więcej będziemy z niej korzystać, tym bardziej technologia będzie się rozwijać.

Wbudowanych w tłumaczu jest obecnie sześć języków mowy (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz mandaryński) oraz 50 języków pisanych, w tym polski. Tłumacz Skype został opublikowany tylko dla systemu Windows (7, 8 i 10) i nie wiadomo, kiedy wydane zostaną wersje dla Maca, Linuxa i platform mobilnych: Android, iOS i Windows Phone.

Źródło: VentureBeat

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.