Smartfon HP z Windows 10 Mobile może zadebiutować na MWC 2016

Opublikowano: 2015-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-hp-falcon-info-1Hewlett-Packard szykuje się do powrotu na rynek mobilny i prawdopodobnie już na początku przyszłego roku, a dokładniej na targach MWC 2016 w Barcelonie, zaprezentuje swój najnowszy smartfon, który zapowiada się na propozycję z najwyższej półki.

Pierwsze informacje dotyczące nadchodzącego flagowca HP o kodowej nazwie Falcon pojawiły się jakiś czas temu w bazie GFXBench. Niedługo potem istnienie urządzenia potwierdziło kilka innych źródeł. Na jego specyfikację mają się składać czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, ekran o przekątnej 5.8-cala i rozdzielczości 1440 x 2560, 3 GB RAM, a także 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci na dane i aplikacje użytkownika. Nie mniej imponująco zapowiada się konfiguracja aparatów: 20 Mpix z tyłu oraz 12 Mpix z przodu, dzięki czemu smartfon miałby szansę trafić w gusta fanów mobilnej fotografii i zdjęć selfie. Wszystko to pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile.

Najnowsze doniesienia z Niemiec sugerują, że HP Falcon pojawi się na targach elektroniki użytkowej Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się w dniach od 22 do 25 lutego 2016 roku. Wciąż jednak niepewne, czy smartfon będzie ogólnodostępny. Spekuluje się, że jego grupą docelową mogą być głównie klienci biznesowi. Żadne ze źródeł nie podały też przewidywanej ceny modelu, ale sądząc po specyfikacji, można oczekiwać typowej jak na tę półkę kwoty, wynoszącej powyżej 500 euro.

Źródło: WMPoweruser

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.