Smartfon zamiast koparki

Opublikowano: 2014-09-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

img-cat-s50-1Nasz człowiek do zadań specjalnych – tak o swoim nowym telefonie może powiedzieć koncern Cat. I będzie miał rację. Ten smartfon może znieść bardzo wiele…

Na targach IFA 2014 w Berlinie wystawcy prezentują nie tylko smartfony i tablety przeznaczone do spokojnego używania w domu lub podczas podróży luksusowym pociągiem bądź samolotem. Niektórzy producenci pokazują prawdziwych wyczynowców, których specjalnością jest technologiczny survival.

Firma Cat, znana raczej jako producent koparek, spychaczy i innego ciężkiego sprzętu zaproponowała smartfon oznaczony symbolem S50. Telefon został osadzony w niemal pancernej obudowie, która według zapowiedzi ma wytrzymać wstrząsy i upadki ze sporej wysokości. Smartfon ponoć nie boi się także wody – bez szwanku może wytrzymać zanurzenie do głębokości metra przez około pół godziny.
img-cat-s50-2

Wyświetlacz S50 pokryty szkłem Gorilla Glass 3 ma przekątną 4.7 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sercem telefonu jest procesor Qualcomm MSM8926 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, a pamięć RAM ma pojemność 2 GB. Dane można gromadzić na 8GB wewnętrznej pamięci flash. Aparat ma rozdzielczość 8 Mpix, a pojemność akumulatora to imponujące 2630 mAh.

Cena Cat S50 wynosić ma około 1960 zł i sprzęt powinien pojawić się na sklepowych półkach w ciągu kilku tygodni. Jego pełna specyfikacja znajduje się na stronie:
http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/cat-s50–zapowiedziany-

Źródło: Cnet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.