Smartfony Google Pixel zadebiutują w przyszłym miesiącu

Opublikowano: 2016-09-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-google-pixel-2Smartfony Pixel oraz Pixel XL to owoc współpracy Google i HTC. Mają zastąpić dotychczasową markę Nexus, a więcej szczegółów ujawnionych zostanie już 4 października.

Datę premiery potwierdza najnowsza, 30-sekundowa reklama, a także uruchomiona przez Google strona internetowa www.madeby.google.com. Póki co to jedyna oficjalna informacja dotycząca najnowszych smartfonów, choć w sieci od wielu tygodni trwają dyskusje na ich temat.

Dotychczasowe przecieki wskazują, że Pixel i Pixel XL zaoferują zbliżone specyfikacje i stylistykę. Na wyposażeniu ma się znaleźć m.in. procesor Snapdragon 820 (część źródeł podaje Snapdragona 821), 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat 12 Mpix z matrycą Sony IMX378, przednia kamera 8 Mpix i Android w wersji 7.1 Nougat. Telefony różnić się mają pojemnością baterii i wyświetlaczem – odpowiednio 2770 mAh i 5 cali Full HD (1080 x 1920 pikseli) w Google Pixel oraz 3450 mAh i 5.5 cala WQHD (1440 x 2560 pikseli) w Google Pixel XL.

Źródło: Android Police, Google, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.