Smartfony Lumia ze wsparciem dla gestów

Opublikowano: 2014-12-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #gry / aplikacje

news-gestures-lumia-aplikacja1Aplikacja Gestures w wersji beta jest już dostępna do pobrania dla posiadaczy smartfonów Lumia, oferując kilka ciekawych funkcji związanych z obsługą urządzenia za pomocą prostych gestów.

Microsoft od jakiegoś czasu opracowuje szereg nowych rozwiązań dla Windows Phone związanych z interakcją ze smartfonami bez dotykania ich wyświetlacza. Kilka z nich, związanych z funkcją „3D Touch” miało się pojawić wraz z drugą aktualizacją systemu WP 8.1, ale gigant z Redmond najwyraźniej doszedł do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie udostępnienie obsługi gestów w postaci osobnej aplikacji.

Gestures pozwala kontrolować smartfona na różne sposoby. Po zainstalowaniu programu użytkownik będzie mógł odbierać połączenia przykładając telefon do ucha, a także ściszyć mikrofon podczas rozmowy, kładąc smartfona na płaskiej powierzchni ekranem do dołu. Gdy ktoś zadzwoni, w prosty i intuicyjny sposób można wyłączyć dźwięk połączenia, również odwracając urządzenie ekranem do dołu. Każdy z gestów można włączyć lub wyłączyć w opcjach. Microsoft zaznacza jednak, że w przypadku Lumii 630/635 oraz Lumii 530 niektóre z nich mają ograniczone działanie.

Aplikację dostępna jest pod tym adresem. Należy jednak mieć na uwadze, że jest ona w wersji testowej, zatem może w jakiś sposób wpłynąć na stabilność pracy systemu i zużycie baterii smartfona. Prawdopodobnie z czasem baza gestów aplikacji zostanie rozszerzona i zaoferuje więcej możliwości.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.