Smartfony w Indiach z obowiązkowym przyciskiem alarmowym

Opublikowano: 2016-04-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły

news-smartfon-sosIndyjski minister telekomunikacji ogłosił, że wkrótce każdy smartfon sprzedawany na terenie kraju będzie musiał być wyposażony w przycisk alarmowy oraz moduł GPS. Jest to część nowej ustawy mającej zwiększyć bezpieczeństwo kobiet w Indiach.

Na mocy nowego prawa wszystkie telefony sprzedawane w Indiach od 1 stycznia 2017 roku będą musiały mieć zaimplementowane rozwiązanie alarmowe w postaci specjalnego klawisza lub opcji dostępnej z poziomu ekranu głównego. Jako przykład podaje się klawisze 5 lub 9, które po dłuższym wciśnięciu miałyby nawiązywać połączenie z policją. Co ważne, przepisy nie odnoszą się tylko do krajowych producentów, ale również gigantów pokroju Samsunga czy Apple.

Rok później każde z urządzeń mają być obowiązkowo wyposażone w moduł GPS, dzięki czemu służby będą mogły szybko namierzyć ofiary przestępstw na tle seksualnym, których skala w Indiach rośnie z każdym rokiem. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba brutalnych napaści na kobiety w tym kraju wzrosła o przynajmniej 13 tysięcy, co zmusiło rząd do podjęcia dodatkowych kroków, m.in. w postaci powyższych regulacji.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.