Smartfony z technologią Intel RealSense

Opublikowano: 2015-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-intel-google-realsense-project_tangoW trakcie Intel Developer Forum 2015 w San Francisco, przedstawiciele Intela omówili szczegóły współpracy z Google nad połączeniem technologii mapowania 3D z technologią Intel RealSense, pozwalającą na analizę głębi i wprowadzeniem rozwiązania do smartfonów.

Łącząc platformę Project Tango z technologią Intel RealSense, w ramach zestawu narzędzi deweloperskich dla systemu Android, Intel otwiera przed urządzeniami mobilnymi nowe możliwości. Zestaw deweloperski Intel RealSense Smartphone, wykorzystujący możliwości Project Tango, pozwala na wprowadzenie i rozwijanie nowych funkcji: od nawigacji wewnątrz budynków oraz mapowania przestrzeni w czasie rzeczywistym, przez rozgrywkę w rzeczywistości wirtualnej, po skanowanie 3D i wiele innych. Zestaw ten zostanie udostępniony wybranym twórcom aplikacji dla systemu Android jeszcze w tym roku. Niedługo później można spodziewać się smartfonów, które dzięki technologii Intel RealSense zyskają nowe możliwości, ułatwiające życie użytkownikom.

Rozwijana przez Intela technologia RealSense ma zmienić sposób, w jaki obsługujemy urządzenia komputerowe. Pozwala komunikować się z komputerem za pomocą gestów, bez dotykania ekranu. Umożliwia również rozpoznawanie rysów twarzy przez urządzenie, np. w celu weryfikacji tożsamości użytkownika. RealSense w tabletach, a już niedługo także w smartfonach, pozwala na zmianę punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia, a nawet wykonywanie pomiaru odległości. Dzięki kamerom 3D RealSense można również tworzyć wirtualne awatary reagujące w czasie rzeczywistym.

Źródło: Intel

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.