Smartwatch TAG Heuer zadebiutuje pod koniec roku w cenie 1400 dolarów

Opublikowano: 2015-04-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-tag_heuer-zegarek-carreraZapowiedziany na targach Baselworld 2015 owoc współpracy TAG Heuer, Intela i Google trafi do sprzedaży w październiku bądź listopadzie tego roku i będzie kosztował około 1400 dolarów.

Informację tę potwierdził CEO TAG Heuer, Jean-Claude Biver, który nie zdradził jednak zbyt wielu szczegółów na temat zegarka określanego jako „pierwszy luksusowy smartwatch z Android Wear”, a zdaniem niektórych również konkurent dla Apple Watch. Dokonano już nawet pierwszego porównania obu produktów – inteligentny zegarek szwajcarskiej firmy ma zapewnić 40 godzin pracy na baterii, czyli ponad dwukrotnie więcej niż gadżet Apple (18 godzin). Ponadto, smartwatch TAG Heuer cenowo znajdować się będzie w okolicy kwoty, jaką należy wydać na standardową edycję iWatcha.

Biver nie jest jednak zmartwiony ewentualnym sukcesem Apple Watch, a w gruncie rzeczy ma nadzieje, że amerykański koncern sprzeda jak najwięcej sztuk swojego naręcznego gadżetu – „Im więcej sprzedadzą, tym więcej ludzi będzie chciało czegoś innego i przyjdzie po TAG Heuer” – stwierdził.

Ciekawą informacją jest to, że szwajcarski smartwatch ma ponoć umożliwiać jego późniejszą modyfikację, dzięki czemu pod względem technologii będzie on zawsze na czasie, w przeciwieństwie do Apple Watch, który prędzej czy później doczeka się następcy i w ostateczności przestanie być wspierany. W połączeniu z eleganckim wyglądem, zegarek TAG Heuer ma być elementem codziennego ubioru na długie lata, zupełnie jak tradycyjne czasomierze.

Źródło: Forbes

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.