Smartwatch Vector zapewni 30 dni działania na jednym ładowaniu

Opublikowano: 2015-03-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-vector-smartwatchDla wielu osób problemem jeśli chodzi o smartwatche, jest ich wygląd. Często już z daleka widać, że to gadżet, a nie elegancki element ubioru. Inną sprawą jest krótki czas pracy baterii. Na obie te kwestie szczególną uwagę zwracają twórcy zegarka Vector, łącząc klasyczne wzornictwo z 30-dniowym działaniem urządzenia.

Vector nie ma dotykowego wyświetlacza, zatem wszystkich operacji dokonuje się za pomocą trzech przycisków znajdujących się z boku tarczy. Jeśli zaś chodzi o funkcje, jakie zostały zawarte w konstrukcji, nie ma wielkiego zaskoczenia. Smartwach śledzi pokonany dystans, spalone kalorie oraz resztę aktywności użytkownika. Umożliwa także odczytywanie powiadomień z telefonu (wspiera systemy Android, iOS oraz Windows Phone), które wyświetlają się w formie cienkiej, podświetlonej linii dookoła ekranu. Zapewnia dostęp do kalendarza i jego przypomnień oraz korzystanie z czytnika RSS. Oczywiście najbardziej zachwalaną i reklamowaną cechą urządzenia jest jego bateria, która ma pozwolić na 30 dni pracy na jednym ładowaniu. Ponadto, producent zapewnia, że zewnętrzni deweloperzy będą mogli zainstalować w zegarku własne aplikacje.

news-vector-smartwatch-1Smartwach ma zadebiutować na rynku już latem tego roku i będzie dostępny w dwóch wersjach – Luna z okrągłą tarczą i Meridian wyposażony w prostokątny wyświetlacz. Koszt pierwszego modelu to 349 dolarów, zaś cena drugiego ustalona została na poziomie 199 dolarów. Obydwa są wodoodporne do głębokości 50 metrów i mają monochromatyczny ekran o wysokim kontraście, zapewniający dobrą czytelność w mocnym słońcu. Każdy z modeli ma metalową kopertę, a paski można dopasować według własnych preferencji – w ofercie znajdują się skórzane, metalowe oraz gumowe.

Źródło: CNet

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.