Smartwatche podatne na kradzież danych

Opublikowano: 2015-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-smartwatch-zabezpieczeniaGrupa specjalistów przetestowała zabezpieczenia smartwatchy, m.in. LG G Watch i Samsung Gear 2 Neo i jak się okazuje, bardzo łatwo wykraść z nich prywatne informacje.

Z najnowszego badania przeprowadzonego na 10 modelach smartwatchy wynika, że każde z nich jest podatne na ataki hakerów i utratę danych, ze względu na brak szyfrowania oraz niezbyt bezpieczne uwierzytelnianie. W związku z tym lista kontaktów, wiadomości, dane dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej, a nawet hasła do kont bankowych są na wyciągnięcie ręki, z czego bez problemu mogą skorzystać cyberprzestępcy. Jak wyjaśnia Jason Schmitt z HP Security, inteligentne zegarki dopiero stają się częścią naszego codziennego życia, ale już teraz, za sprawą swoich funkcji, otwierają drzwi do nowego zagrożenia. W momencie, gdy ich popularność wzrośnie i coraz więcej ludzi zacznie z nich korzystać, zegarki staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszelkiej maści internetowych złodziei. Ważne jest więc, aby przedsięwziąć stosowne kroki zabezpieczające, szczególnie dlatego, że elektronika noszona nie jest tylko ozdobą, a oferuje wiele możliwości, w tym transmisję danych czy łączność z korporacyjnymi sieciami w firmach.

Pod koniec tego miesiąca, grupa badawcza pod przewodnictwem doktora Franka Breitingera z Uniwersytetu w New Haven, zorganizuje w Tuluzie specjalną prezentację, która będzie miała za zadanie pokazanie, jakie zagrożenia wynikają z umieszczania ważnych danych w zegarkach, pozostawiając je niezabezpieczone na pastwę złodziei.

Pytaniem pozostaje, czy użytkownicy smartwatchy są gotowi poświęcić wygodę posiadania wszystkich informacji w jednym miejscu, na nadgarstku, kosztem zmniejszonego ryzyka ich utraty?

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.