SMS-y wciąż popularne. Facebook Messenger dominuje wśród komunikatorów mobilnych

Opublikowano: 2015-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

SMSSMS-y niezmiennie pozostają wiodącą formą komunikacji, a ich zalety cenią zarówno posiadacze zwykłych telefonów, jak również współczesnych smartfonów. Wyjątek stanowią użytkownicy iPhone’ów, którzy preferują nabierające popularność komunikatory mobilne.

Z przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl badania „Komunikacja SMS w Polsce” wynika, że posiadacze smartfonów bardziej doceniają to, co mają do zaoferowania SMS-y niż użytkownicy zwykłych telefonów komórkowych, którzy nie mieli do tej pory doświadczenia w korzystaniu z mobilnych komunikatorów. Dla 46% osób korzystających ze smartfonów szybkość dostarczania powiadomień SMS jest ich najważniejszą zaletą. Na drugim miejscu znalazła się prostota użytkowania, która została pozytywnie oceniona przez ponad jedną trzecią badanych. Co ciekawe, tylko 25% użytkowników smartfonów wymieniło wspomniane aspekty jako plusy komunikatorów mobilnych.

news-serwer_sms-badanie-2

Chociaż z komunikatorów mobilnych korzysta prawie trzy czwarte posiadaczy smartfonów, w ogólnym rozrachunku SMS-y nadal pozostają główną formą komunikacji. Inaczej statystyka ta przedstawia się w odniesieniu do użytkowników iPhone’ów – 60% z nich częściej wysyła wiadomości tekstowe z komunikatorów niż z wiadomości SMS. Trzeba jednak pamiętać, że najpopularniejszą platformą mobilna w Polsce jest Android, a w czołówce pozostaje również Windows Phone. W przypadku tych systemów zdecydowana większość osób wybiera SMS-y jako główne narzędzie komunikacji – stawia na nie odpowiednio 62% (Android) i ponad trzy czwarte użytkowników (WP).

news-serwer_sms-badanie-1

Najczęściej wykorzystywanym komunikatorem mobilnym jest natomiast Facebook Messenger, z którego korzysta 84% posiadaczy smartfonów. Na drugim miejscu znalazł się Skype (36%), a na kolejnych WhatsApp i Viber, które swoją popularność zawdzięczają m.in. prostocie użytkowania i dostosowaniu do wielu platform. W zestawieniu nie zabrakło też niezmiennie cieszącego się zainteresowaniem Gadu Gadu, do korzystania z którego przyznało się 16.3% ankietowanych.

Źródło: SerwerSMS

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.