Snapchat blokuje dostęp wszystkim aplikacjom zewnętrznym

Opublikowano: 2015-04-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-snapchat-komunikatorSnapchat rozwija się w zastraszającym tempie. Korzysta z niego ponad sto milionów użytkowników miesięcznie, którzy przesyłają między sobą niemal 700 milionów wiadomości dziennie. Firma odpowiedzialna za aplikację podjęła zatem odpowiednie kroki, aby zapewnić im jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności.

Komunikator internetowy Snapchat, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych programów, działa w oparciu o łatwą i szybką wymianę plików multimedialnych i treści tekstowych, które po maksymalnie 10 sekundach są kasowane. Istnieją jednak pewne aplikacje zewnętrzne, które korzystają z funkcji Snapchata, będąc niejako jego odrębnymi klientami. Niestety, w ich przypadku trudno mówić o wysokim zabezpieczeniu danych użytkowników. Przykładem jest sytuacja z października 2013 roku, kiedy to tysiące prywatnych zdjęć wyciekło do sieci za sprawą włamania na serwery, na których były one przechowywane. Winiono za to twórców Snapchata, którzy jednak dokładnie zaznaczyli, że cała sprawa jest wynikiem szkodliwego działania aplikacji zewnętrznych.

Aby podobny problem się nie powtórzył, firma całkowicie zablokowała wszystkie takie programy. Nie mają one teraz dostępu do danych Snapchata, który zapewnia, że prace nad odpowiednim rozwiązaniem trwały od wielu miesięcy i ostatecznie udało się odciąć inne aplikacje od „źródła”. Dodatkowo firma, która odmówiła Facebookowi i Google, gdy te chciały ją kupić, stale monitoruje Google Play i Apple App Store, szukając i doprowadzając do usuwania wspomnianych programów.

Snapchat dołączył również do wielu innych przedsiębiorstw technologicznych i opublikował swój pierwszy raport o transparentności, którego celem jest ujawnienie informacji na temat wszelkich zapytań o dane ze strony rządów na całym świecie. Okazuje się, że firma otrzymała 375 zapytań od rządu Stanów Zjednoczonych, obejmujących 666 różnych kont, licząc od 1 listopada 2014 roku do 28 lutego 2015 roku. Władze innych państw wysłały w tym samym okresie łącznie około 28 próśb o wgląd w dane dotyczące 35 kont. Snapchat stwierdził, że raport będzie uaktualniany dwa razy do roku.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.