Snapdragon 810 porażką Qualcomma. Firma notuje słabą sprzedaż

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-qualcomm-snapdragon810Procesor Snapdragon 810 najprawdopodobniej zyskał już status kultowego. Niestety, nie za swoje znakomite osiągi, ale trapiące go jeszcze przed premierą problemy, które z każdym miesiącem zdają się coraz bardziej nasilać.

Qualcomm niejednokrotnie chwalił tytułowy chip jako jeden z najlepszych i najwydajniejszych na rynku. W tej pierwszej kwestii jednak się pomylił – daleko mu do ideału. Jeszcze przed oficjalnym, rynkowym debiutem Snapdragonowi 810 zarzucano problemy m.in. z kontrolerem pamięci i sterownikami graficznymi. Na szczęście wiele z nich udało się wyeliminować, ale jeden nadal pozostał – przegrzewanie układu. Oczywiście, w międzyczasie Qualcomm zaprzeczał wszelkim doniesieniom, a gdy już przyznał, że coś jest na rzeczy, obiecał przyjrzenie się sprawie i poprawienie procesora.

Wygląda jednak na to, że ciężka praca i próby naprawienia błędów Snapdragona 810 okazały się bezowocne. Przegrzewanie nie ustało, a kolejni posiadacze smartfonów z tym chipem coraz bardziej obawiają się o swoje urządzenia. Niektórzy, jak np. użytkownicy Xperii Z4 w Japonii skarżą się, że ich modele osiągają temperatury rzędu 67 stopni. Podobnie było w przypadku HTC One M9, choć jego problemy częściowo zniwelowano, rzekomo zmniejszając wydajność telefonu.

Negatywna otoczka wokół Snapdragona 810 doprowadziła do tego, że Qualcomm stracił jednego z największych klientów – Samsunga. Koreańczycy zastosowali w swoich flagowych smartfonach układ Exynos 7420. Wymowne jest też to, że LG w G4 postawiło na nieco słabszego, ale jak się okazuje bardziej stabilnego Snapdragona 808.

Cała sytuacja odbija się negatywnie na finansach amerykańskiego producenta mikroprocesorów. Źródła podają, że S810 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań Qualcomma, a ostatnim „gwoździem do trumny” mogą być doniesienia o słabej jakości wykonania układu, który powstał we współpracy z tajwańskim TSMC. Szkoda, że najwięcej tracą na tym firmy takie jak Sony czy HTC, które w pewien sposób stały się ofiarami błędów Qualcomma.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.