Snapdragon 810 w ponad 60 nowych smartfonach, w tym także w Lumiach

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-snapdragon810-smartfonyQualcomm podał w informacji prasowej, że w tym roku na rynku zadebiutuje ponad 60 urządzeń wyposażonych w procesory Snapdragon 810. Okazuje się, że Microsoft również zamierza zastosować ten układ w przyszłych Lumiach.

Snapdragon 810 jest najnowszym i najmocniejszym procesorem, jaki Qualcomm na w tej chwili w swojej ofercie dla urządzeń mobilnych. Jednostka ma osiem 64-bitowych rdzeni (4 rdzenie Cortex A-57 i tyle samo rdzeni Cortex A-53) i korzysta z technologii big.LITTLE. Ma także wbudowany model LTE cat 9, kontroler pamieci LPDDR4, a całości dopełnia zaawansowany układ graficzny Adreno 430.

Do tej pory procesor pojawił się jedynie w dwóch urządzeniach: LG G Flex 2, który jest już dostępny w sprzedaży na terenie Korei Południowej oraz w Xiaomi Mi Note Pro. Tymczasem kolejni producenci potwierdzili obecność flagowego SoC od Qualcomma w swoich nadchodzących produktach. Są to: Motorola, Oppo, Sony oraz Microsoft, który pod własnym szyldem jeszcze nie wydał na rynek żadnego topowego smartfona. Każda z firm wypowiedziała się na temat współpracy z producentem układów scalonych, wychwalając zaawansowanie jego procesora, możliwości jakie daje oraz zapowiadając, że w najbliższych miesiącach powinniśmy ujrzeć więcej urządzeń zaopatrzonych w Snapdragona 810.

Nikogo nie powinna za to dziwić nieobecność Samsunga w tym zacnym gronie. Zgodnie z ostatnimi informacjami, producent zamierza zrezygnować z chipu od Qualcomma i w Samsungu Galaxy S6 pojawić się ma autorski układ Exynos 7420.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.