Sony: 48 godzin, 48 miast, jeden świat Xperia

Opublikowano: 2015-06-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony

news-sony-projekt-48h-1O godziny 0:00 w sobotę 13 czerwca do godziny 24:00 w niedzielę, w 48 miastach świata trwać będzie niezwykły, cyfrowy projekt Sony Mobile. Jego celem jest uwiecznienie migawek z kultowych aglomeracji na całym świecie, widzianych oczami użytkowników smartfonów Sony Xperia. W przedsięwzięciu biorą udział dwa polskie miasta.

Od Londynu przez Lizbonę, Berlin, Bogotę, Sydney do Nowego Jorku, Tokio i Singapuru, szeroka sieć sympatyków Xperii będzie miała za zadanie pokazać i podzielić się niezwykłymi chwilami, uchwyconymi podczas weekendu w obiektywach smartfonów Xperia. 48 Instagramerów wraz z osobami, które je obserwują (tzw. „followersi”) z 48 kultowych miast na całym świecie będzie regularnie prezentować na Instagramie opatrzone hasztagami #Ican i #Xperia miejsca i rzeczy, które ich inspirują. Wśród wytypowanych miast znalazły się również dwie aglomeracje z Polski – Warszawa i Trójmiasto.

news-sony-projekt-48h-3Wybrana grupa 48 fotografów pokaże migawki ze swojego życia, wykonane w czasie weekendu. Zdjęcia prezentować mogą też fani marki, którzy zechcą przyłączyć się do tego projektu. Efekty mogą być najróżniejsze, w zależności od miejsca – może to być niezwykłe życie nocne w Londynie, relaksujący dzień na plaży w Barcelonie czy wspaniałe zabytki Cape Twon. Mogą to być również nieodkryte do tej pory widoki warszawskiej Pragi, nocne fontanny na Powiślu, industrialne tereny gdański portów i stoczni czy zakamarki sopockiej architektury. Każdy fan Xperii decyduje o temacie zdjęć, technice wykonania (wyłącznie smartfonami) oraz skali i rodzaju obróbki w programach graficznych.

W projecie udział biorą między innymi: Nicanor Garcia, architekt z Barcelony, mający 724 tysiace fanów na Instagramie, Rio Motret, pasjonat fotografii z Dżakarty z ponad pół milionem śledzących go na Instagramie osób oraz Ahmet Erdem z Instambułu z 643 tysiącami followersów.

W Polsce liderami projektu są:

  • Mateusz Jaszak – w Trójmieście. Student Uniwersytetu Adama Kopernika w Toruniu, wszechstronnie uzdolniony fotograf mobilny, z ponad 10-tysięczną grupą fanów na Instagramie.
  • Krzysztof Adamek – w Warszawie. Student, od kilku lat zawodowo zajmujący się fotografią, mający na swoimi koncie wiele udanych sesji fotograficznych dla dużych magazynów i marek. Jego profil na Instagramie śledzie ponad 31 tysięcy osób.

Polska część projektu 48H zyskała jeszcze jeden, atrakcyjny smaczek – swoistą „bitwę miast”. Followersi z obu aglomeracji wrzucają na Instagram zdjęcia oznaczone hasztagami: #Ican, #Xperia, @sonyxperiapl oraz dodatkowo #IgerSonyWawa lub #IgerSony3Miasto. Każdą z tych fotografii można i warto polubic – mieszkańcy miast, pod którego zdjęciami z 48 godzin znajdzie się większa liczba polubień, będą mogli podczas kolejnego weekendu zakupić produkty Sony Mobile po bardzo atrakcyjnych cenach. Warunkiem będzie pokazanie zdjęcia umieszczonego na Instagramie.

news-sony-projekt-48h-4Sony Mobile przewidziało nagrody dla autora najlepszych fotografii. Główną z nich jest wyjazd nad wodospad Niagara. Dodatkowo, czworo uczestników zabawy z Trójmiasta i Warszawy, których prace zostaną wyróżnione przez jury pod przewodnictwem fotografa Roberta Wolańskiego, otrzyma w nagrodę smartfon Sony Xperia Z3 lub Sony Xperia Z3 Compact. Z najciekawszych prac, które powstaną podczas 48-godzinnej akcji stworzony zostanie film.

Wyniki eksperymentu będą dostępne na stronie Sony Xperia na Facebooku, gdzie począwszy od 13 czerwca będzie można zobaczyć wszystkie zdjęcia.

news-sony-projekt-48h-2

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.