Sony: Więcej smartfonów z podwójnymi aparatami w 2017 roku

Opublikowano: 2016-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-htc-one-m8-dual-cameraSony potwierdziło, że pracuje nad rozwiązaniem wspierającym podwójne aparaty w smartfonach, które zostanie wykorzystane przez czołowych graczy w tej branży w ciągu następnego roku.

Sony bardzo dobrze radzi sobie w segmencie sensorów obrazu, od dawna będąc czołowym dostawcą matryc do aparatów cyfrowych i smartfonów. Ostatnie miesiące nie były jednak pod tym względem szczególnie udane dla słynnej firmy, która podobnie jak inni producenci, mierzy się ze spowolnieniem gospodarczym i mniejszym zapotrzebowaniem na komponenty do urządzeń mobilnych.

Tymczasem w sieci pojawiają się ostatnio doniesienia o zastosowaniu przez Apple podwójnego aparatu w iPhone’ie 7 Plus, tak samo jak wiarygodne źródła informują, że podobnego rozwiązania doczeka się LG G5. Sony jest zdania, że chociaż widzieliśmy już na rynku smartfony korzystające z takiej konfiguracji kamer (np. HTC One M8), ich upowszechnienie nastąpi dopiero w 2017 roku. Wynika to głównie z malejącej sprzedaży topowych modeli, co w tej chwili mogłoby się skończyć słabym zainteresowaniem na podwójne aparaty. Niemniej, jeśli Sony uważa, że technologia dual-camera będzie w przyszłości stać za rozwojem mobilnej fotografii, można im uwierzyć bardziej niż komukolwiek innemu. Nawet pomimo faktu, że wcześniejsze próby nie spotkały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem ze strony konsumentów.

Źródło: Android Authority

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.