Sony chce sprzedać 38 milionów smartfonów w ciągu roku

Opublikowano: 2015-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-sonyObecny rok zaczął się dla Sony stosunkowo spokojnie. Firma nie spieszy się z wydaniem na rynek swojego sztandarowego smartfona, skupiając się na propozycjach ze średniej półki cenowej. Jednakże, gdy Xperia Z4 trafi już do sprzedaży, Sony będzie miało ciekawe tegoroczne portfolio, które powinno pomóc w zrealizowaniu założonego planu.

DiGiTimes donosi, że Sony oczekuje, że sprzeda około 38 milionów urządzeń w roku fiskalnym 2015, który zacznie się 1 kwietnia, a skończy 31 marca 2016 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (licząc do dnia dzisiejszego) producent sprzedał nieco ponad 39 milionów sztuk. Dlaczego zatem plany nie są bardziej ambitne? Wynika to z faktu, że Sony zmienia swoją strategię i zamiast celować w ilość czy udziały w rynku, chce zmaksymalizować zyski. W związku z tym, firma skupi się na urządzeniach ze średniego i wysokiego segmentu, a nie jak do tej pory, głównie na budżetowych propozycjach.

W tym roku ujrzeliśmy już kilka nowych smartfonów od Sony – Xperia E4, Xperia E4g, Xperia M4 Aqua – a także jeden tablet, czyli Xperie Z4 Tablet. Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekują na wieści o flagowej Sony Xperii Z4. Wczoraj mieliśmy okazję zapoznać się z jej specyfikacją, która wyciekła w teście GFXBench. Zapowiada się wydajne i niczym nieustępujące konkurencji urządzenie. Zagadką wciąż jednak pozostaje wygląd smartfona, choć można przypuszczać, że będzie podobny do poprzednika – Xperii Z3.

Na tym jednak prawdopodobnie się nie skończy. Źródła twierdzą, że w tym roku ujrzymy również sześciocalowy phablet. Ponoć najwięksi wykonawcy Sony pracują już nad tego typu sprzętem. Być może szykuje się mniejszy następca Sony Xperii Z Ultra, która ma ekran o przekątnej 6.4 cala.

Źródło: DiGiTimes

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.