Sony Concept N - futurystyczne słuchawki noszone na szyi

Opublikowano: 2016-03-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony_concept_n-1Future Lab, oddział R&D firmy Sony, pojawił się na targach SXSW w towarzystwie prototypu nowych słuchawek “naszyjnych”, których funkcje wykraczają poza zapewnienie jak najlepszych doznań dźwiękowych.

Sony Concept N (nazwa kodowa) to słuchawki noszone na szyi, które mają umożliwiać słuchanie ulubionych treści audio bez utraty dźwięków otoczenia (np. w trakcie spaceru czy jazdy rowerem). Głośniki urządzenia są skierowane bezpośrednio w stronę uszu użytkownika, przez co ma on dokładnie słyszeć wydobywające się z nich brzmienia, przy okazji mogąc swobodnie rozmawiać z drugą osobą. Tradycjonaliści będą mogli jednak podłączyć opcjonalne słuchawki nauszne komunikujące się z główną jednostką.

news-sony_concept_n-2Concept N wspiera także sterowanie głosem (np. można zmieniać piosenki czy uzyskiwać dostęp do informacji sportowych i pogodowych) i został wyposażony w czujniki ruchu, GPS oraz dedykowaną kamerę, z której można korzystać wydając odpowiednie, predefiniowane komendy.

news-sony_concept_n-3Z pierwszych opinii można wywnioskować, że produkt jest na ostatniej prostej do debiutu na rynku. Sony Future Lab nie podzieliło się jednak szczegółami odnośnie daty premiery i ceny słuchawek, zaznaczając, że wciąż jest to prototyp, w którym jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.