Sony kupuje dział matryc Toshiby

Opublikowano: 2015-12-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-sony-toshiba-przejecie-1Po wielu negocjacjach, Sony doszło do porozumienia z Toshibą w sprawie nabycia działu sensorów obrazu za kwotę około 155 milionów dolarów.

W ramach umowy, której ostateczne sfinalizowanie ma nastąpić tuż przed końcem tego roku fiskalnego, czyli najpóźniej 31 marca 2016, Sony przejmie od Toshiby fabrykę w Oita (Japonia), wraz z całym wyposażeniem oraz pracownikami. Nowo nabyty biznes trafi pod skrzydła niedawno utworzonej firmy Sony Semiconductor Solutions, odseparowanej od segmentu urządzeń mobilnych.

O tym, jak wielkie znaczenie dla Sony ma sektor półprzewodników może świadczyć fakt, że w zeszłym roku około 40% wszystkich czujników obrazu na rynku pochodziło od japońskiego giganta, przynosząc co kwartał znaczące zyski. Dla Toshiby sprzedaż wspomnianego działu jest natomiast finalnym potwierdzeniem rezygnacji z dochodowego rynku. Wpływ na to miała jednak restrukturyzacja firmy, przeprowadzana w cieniu skandalu z przełomu 2008/2009 roku, kiedy to Japończycy dopuścili się oszustwa finansowego, zawyżając swoje przychody o 1.3 miliarda dolarów.

Źródło: Gizmodo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.