Sony nie składa broni. Nie dojdzie do sprzedaży dywizji mobilnej

Opublikowano: 2015-07-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-hiroki-totokiW jednym z ostatnich wywiadów, CEO Sony Mobile postanowił uciąć wszelkie spekulacje odnośnie rezygnacji z biznesu smartfonów. Hiroki Totoki stwierdził, że japoński gigant nigdy nie sprzeda swojego oddziału mobilnego, wyrażając przy tym nadzieje na lepsze wyniki w kolejnym roku.

Od dawna pojawiały się informacje, że w wyniki słabej sprzedaży i coraz gorszej sytuacji finansowej, Sony może sprzedać głównego winowajcę – sektor mobilny. Na początku tego roku plotki zaczęły się nasilać, a wiele zachodnich źródeł powołując się na swoich informatorów podawało, że koncern jest gotowy do negocjacji w sprawie sprzedaży smartfonowego biznesu. Wspomnienia o pozbyciu się działu komputerów i marki VAIO oraz planowane cięcia w asortymencie dodatkowo dolewały oliwy do ognia, a Internet nie milknął w sprawie, mogłoby się wydawać, nieuniknionej rezygnacji z walki o niezwykle konkurencyjny i dochodowy rynek mobilny.

Teraz wiemy, że słynna firma wcale nie się nie poddaje i zgodnie ze słowami CEO Sony Mobile, „przenigdy nie dojdzie do sprzedaży tego oddziału ani wyjścia z mobilnego biznesu”. Hiroki Totoki jest pełen nadziei, że w przyszłym roku uda się poprawić wyniki poprzez wydanie dopracowanych, wysokojakościowych produktów oferujących najlepsze technologie. Dodatkowo, do końca roku firma planuje obciąć koszty o 30%, jak również dokonać stosownej redukcji zatrudnienia.

Totoki zaznaczył, że w celu zawalczenia z wymagającą konkurencją, Sony Mobile skupi się także na rozwijaniu i dostarczaniu nowych technologii do kluczowych obszarów rynku smartfonów, wliczając w to wyświetlacze, aparaty i rozwiązania audio.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.