Sony ogłasza listę urządzeń z zapewnioną aktualizacją do Androida 5.1 Lollipop

Opublikowano: 2015-06-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-lollipop_5.1Sony sprawił niemałą niespodziankę swoim fanom, prezentując plany na najbliższe tygodnie, związane z aktualizacją urządzeń do najnowszej wersji systemu. Firma obiecuje, że Androida 5.1 Lollipop otrzyma sporo różnych modeli.

Nie tak dawno japoński producent rozpoczął proces aktualizacji swoich smartfonów i tabletów do Androida w edycji 5.0 Lollipop. Dotyczył on głównie starszych i nowszych Xperii Z, a posiadacze m.in. Xperii M2 i M2 Aqua musieli pozostać przy starszym KitKat’cie. Nie ominie ich jednak kolejne uaktualnienie, tym razem do wersji 5.1 Lollipop.

Sony pracuje aktualnie nad wprowadzeniem najnowszej iteracji systemu Google do wielu urządzeń z linii Xperia. Cały proces ma ruszyć już w lipcu tego roku i obejmie następujące modele:

Wersji dual SIM powyższych urządzeń również doczekają się Androida 5.1 Lollipop.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.