Sony planuje cięcia w asortymencie swoich telewizorów i smartfonów

Opublikowano: 2014-11-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sonymobile-presidentJapoński gigant zamierza tym sposobem zminimalizować koszty, licząc na wielomiliardowe przychody z prężnie rozwijających się działów zajmujących się produkcją konsol PlayStation 4 i czujników obrazu.

Wraz z przewidywaną stratą w wysokości ponad 2 miliardów dolarów, jaką Sony prawdopodobnie poniesie w tym roku fiskalnym, firma planuje podjąć odpowiednie kroki i zredukować liczbę swoich smartfonów i telewizorów w najbliższych latach. Sony nie ma nic przeciwko spadkowi sprzedaży w tych segmentach nawet o 30%, o ile w dłuższej perspektywie będzie to oznaczało osiągnięcie zysku. Jak powiedział Hiroki Totoki, nowo mianowany dyrektor generalny działu mobilnego Sony – „Nie celujemy w ilość ani udziały na rynku, ale w większe zyski”. Słaba sprzedaż smartfonów Xperia w znacznym stopniu zaważyła na obecnej sytuacji finansowej firmy. Sony zamierza wyjawić więcej szczegółów dotyczących tej kwestii przed końcem marca 2015 roku. CEO firmy, Kazou Hirai zapewnił wcześniej, że nadal widzi dział mobilny jako ważny segment korporacji.

Nowy, trzyletni plan korporacji zakłada również podniesienie sprzedaży w przypadku dywizji zajmującej się grami wideo – w ciągu kwartału o blisko 14 miliardów dolarów. Przychody mają wzrosnąć także dzięki telewizorom z serii Smart oraz serwisom dystrybucji filmów i muzyki. Jeśli chodzi o dział urządzeń, produkujący m.in. przetworniki obrazu, Sony stwierdziło, że sprzedaż może wzrosnąć o 70% do ponad 13 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.